Gids voor het selecteren en configureren van hoge LED--mastlichten voor verkeersknooppunten

Jul 08, 2026

 

Invoering

 

De kwaliteit van de nachtverlichting op verkeerskruisingen heeft een aanzienlijke invloed op het aantal ongevallen. SelecterenLED-hoge-mastlichtenomvat vier verschillende technische dimensies: fotometrisch ontwerp, structurele mechanica, elektrische controle en constructieveiligheid; Fouten op een van deze gebieden kunnen leiden tot operationele en onderhoudsproblemen of ernstige veiligheidsrisico's.

 

Dit artikel presenteert bruikbare selectiecriteria en berekeningsmethoden ter referentie, waarbij vijf aspecten worden behandeld: specifieke toepassingsvereisten, sleutelparameters, lichtverdelingsschema's, intelligente besturing en veilige installatie.

 

High Mast Lights Manufacturer

 

Scenariovereisten verduidelijken

 

Kruisingstypen:

 

  • Vier-weg-/T-knooppunten:Semi-hoge-mast of hoge-mastverlichting (15–25 m), waarbij de dekking wordt geconcentreerd op het kruispunt, oversteekplaatsen en keerpaden.
  • Grote knooppunten:Hoge-mastverlichting (groter dan of gelijk aan 25 m); palen worden op de centrale eilanden geplaatst, omsloten door hellingen, met een dekkingsradius van 50-80 m per paal.
  • Rotondes/pleinen:Radiaal symmetrische lichtverdeling om een ​​uniformiteit van de verlichtingssterkte over 360 graden te garanderen van groter dan of gelijk aan 0,4.

 

Er zijn drie gegevenspunten vereist vóór selectie: breedte van kruispunt rechts-van-weg, aantal rijstroken en mate van obstructie door omringende gebouwen of vegetatie (als de obstakelcoëfficiënt groter is dan 0,3, moet de plaatsing van de paal worden aangepast of moet het vermogen worden verhoogd).

 

Kernpunten voor het selecteren van kernparameters

 

Hoogte en poolstructuur

 

Hoogteberekening: Effectieve verlichtingsradius R ≈ H × 1,2 (waarbij H de poolhoogte is; de coëfficiënt is gebaseerd op de grondprojectie die overeenkomt met de maximale lichtintensiteitshoek van de LED van 65 graden). Voor enkel-zijdige verlichtingsindelingen, H ≈ W (wegbreedte); voor dubbelzijdig-zijdige lay-outs, H ≈ W/2. Voor hoogtes groter dan 35 meter is een opstelling met meerdere-masten vereist.

 

Materiaal: Q345B-staal. Wanddikte: groter dan of gelijk aan 6 mm voor palen van 15–20 m, groter dan of gelijk aan 8 mm voor palen van 20–30 m, en groter dan of gelijk aan 10 mm voor palen van 30–35 m. Corrosiebescherming: thermisch verzinken (groter dan of gelijk aan 85 μm) plus polyestercoating (groter dan of gelijk aan 60 μm); ontworpen levensduur van 20 jaar.

 

HeffenSsysteem versusFvastLadder:

 

Vergelijkingsitems

Heffen

Vast

Initiële kosten

1,35 keer

1,0 keer

Enkele onderhoudskosten

0,3 keer

1,0 keer

Beveiligingsrisiconiveau

Niveau 2 (grondoperaties)

Niveau 1 (operaties op grote- hoogte)

Toepasselijke voorwaarden

Hoogte Groter dan of gelijk aan 20m verplicht

Hoogte Minder dan of gelijk aan 15m

 

Groter dan of gelijk aan 20 m moet een elektrisch hefsysteem worden gebruikt: lier 1,5-3kW, roestvrijstalen kabeldiameter groter dan of gelijk aan 6 mm, veiligheidsfactor groter dan of gelijk aan 8 keer, uitgerust met mechanisch valbeveiligingsapparaat en handmatig noodmechanisme.

 

Lichtbron en kracht

 

  • Lichtbron:LED; lichtopbrengst Groter dan of gelijk aan 140 lm/W (IES LM-80); kleurweergave-index (CRI) Ra Groter dan of gelijk aan 70 (CIE 13.3). Met Ra<70, the time required for drivers to identify dark-colored obstacles increases by 15%–20% (CIE 230:2019).
  • Kleurtemperatuur:4000K–5000K voor uitvalswegen; 3000K–4000K voor mistige gebieden (geel spectrum vermindert verstrooiingsverlies met ongeveer 30%).
  • Vermogensklassen van enkele-armatuur:200W, 240W, 300W, 360W, 480W, 600W.

 

Vermogensconfiguratie:

 

Punt{0}}per-puntberekening van de verlichtingssterkte met DIALux of AGi32 is de enige betrouwbare methode voor technisch ontwerp. Ruwe berekeningsformules worden uitsluitend ter verificatie gebruikt:

 

P_totaal=E_gem × A / (UF × MF × η)

 

E_avg: Behoud van de verlichtingssterkte; Groter dan of gelijk aan 30 lx voor uitvalswegen (CJJ45-2015).

UF: Gebruiksfactor; 0,15–0,25 voor hoge-mastlichten.

MF: Onderhoudsfactor; 0,7.

η: algehele efficiëntie; 0,85.

 

Praktische referentie: Voor een masthoogte van 30 meter en een kruispunt van 1.500 m² vereist het voldoen aan de verlichtingsnorm voor verkeersaders 16 à 20 armaturen (elk 400 W) per mast, of een uitbreiding van het aantal masten naar 3 à 4.

 

Beschermingsklasse (IP): IP65 voor de armatuur; IP67 voor het elektrische compartiment.

 

Ontwerp van lichtdistributie

 

Op verkeerskruispunten is het gebruik van schijnwerpers met symmetrische lichtverdeling ten strengste verboden; Deze armaturen produceren een maximale lichtintensiteit bij elevatiehoeken van 75 tot 90 graden (variërend van 40% tot 60% van de piekintensiteit), waardoor verblinding voor gehandicapten direct ontstaat.

 

CJJ45-2015-limieten: Lichtsterkte op 80 graden hoogte Minder dan of gelijk aan 30 cd/1000 lm; op een hoogte van 90 graden Minder dan of gelijk aan 10 cd/1000 lm.

 

Technische vereisten:

 

  • Asymmetrische (offset)lens; straalhoek: 15 graden –25 graden
  • Afsnijscherpte-: Lichtintensiteitsgradiënt binnen de overgangszone van 10 graden Groter dan of gelijk aan 5:1
  • Spilllicht (achter de armatuur) Minder dan of gelijk aan 2% van de piekintensiteit
  • Type lichtverdeling: type afsnijding- (intensiteit verzwakt tot<10% of peak above 70°) or the Batwing Distribution

 

Array-indeling armatuur:

 

  • Planair symmetrisch type:Gelijkmatig verdeelde horizontale hoeken, consistente steekhoeken; die geschikt is voor grote open ruimtes.
  • Radiaal symmetrisch type:Gelijkmatig verdeelde horizontale hoeken, hellingshoeken naar buiten gekanteld met 2 graden -5 graden, wat geschikt is voor rotondes.
  • Gecombineerd asymmetrisch type:Verschillende pitch-/polarisatiehoeken voor verschillende horizontale hoeken, wat geschikt is voor uitwisselingen op meerdere-niveaus.

 

Tijdens de modelselectiefase is het essentieel om IES- of LDT-fotometrische bestanden te verkrijgen en deze in software te importeren om de uniformiteit van de verlichtingssterkte (U0 groter dan of gelijk aan 0,4) en de drempelverhoging voor verblinding (TI kleiner dan of gelijk aan 15%) te verifiëren.

 

Intelligente besturingsoplossing

 

Tijd-gebaseerd + licht-gebaseerde regeling: Astronomische tijdschakelaar gebaseerd op lengte- en breedtegraad (nauwkeurigheid ±5 min) + verlichtingssterktesensor (drempel 100–200 lux), en de op licht-gebaseerde regeling heeft voorrang.

 

DimmenSstrategie:

 

Tijdsperiode

Lichte kracht

Methoden

19:00-23:00

100%

Volledige kracht

23:00-05:00

50%

0-10V/PWM-dimmen

05:00-06:00

100%

Herstellen

 

Energie-besparingspercentage:ongeveer 27% voor het dimschema en 40%–55% voor het afwisselend-licht-uit-schema.

 

IoT-architectuur:

 

  • Enkele-lichtcontroller:220V ±20%, 0-10V dimmen, ±2% nauwkeurigheid van vermogensmeting, foutdetectie.
  • Centrale controller:Communiceert met armaturen via RS485/LoRa/ZigBee en backhaul naar het platform via 4G/NB-IoT.
  • Beheerplatform:Automatische storingsmeldingen, energieverbruikrapportages, beleidsimplementatie.

 

Zorg ervoor dat het communicatieprotocol MQTT of HTTP RESTful API is, en dat het gebruik van propriëtaire protocollen zonder secundaire ontwikkelingsinterfaces verboden is. Naleving van de vereisten van GB/T 31832-2025 met betrekking tot dynamisch dimmen en realtime statusfeedback is verplicht.

 

Veiligheids- en constructievereisten

 

Windbelasting: Bepaal de basiswinddruk volgens GB 50009-2012. Bovendien bedraagt ​​het bereik 0,35–0,55 kN/m² voor niet-kustgebieden en 0,70–1,10 kN/m² voor kustgebieden. Beoordeling windweerstand: groter dan of gelijk aan Beaufort-schaal 12 voor niet-kustgebieden; Wat kustgebieden betreft, moet de verificatie gebaseerd zijn op de winddruk over een periode van 50 jaar. De leverancier moet een "Structureel Berekeningsrapport Lichtmast" overleggen, ondertekend en afgestempeld door een geregistreerde bouwkundig ingenieur, met een spanningsratio van minder dan of gelijk aan 0,85.

 

Bliksembeveiliging en aarding:

 

  • Lucht-afsluitapparaat:Φ25 thermisch-gegalvaniseerd rond staal, groter dan of gelijk aan 500 mm boven het hoogste punt van de armatuurconstructie.
  • Down-geleider:Maakt gebruik van het poollichaam zelf; gelast aan het aardingsrooster op groter dan of gelijk aan 2 locaties.
  • Aardelektrode:Configuratie met gesloten-lus; Φ12 thermisch-gegalvaniseerd rond staal, begraven op een diepte groter dan of gelijk aan 0,8 m.
  • Aardingsweerstand:Kleiner dan of gelijk aan 4Ω (gemeten waarde); Minder dan of gelijk aan 10Ω in rotsachtige gebieden (met toevoeging van aardingsweerstandverminderende middelen).

 

Funderingsconstructie:

 

  • Betonkwaliteit C30 en het volume Groter dan of gelijk aan de totale massa van de lichtmast × 1,5.
  • Ankerbouten (Q345/40Cr): 10 × M42 bouten (of M36 voor palen onder de 12 m); treksterkte Groter dan of gelijk aan de opwaartse kracht × 1,5.
  • Installatieprecisie: vlakheid van de flens Minder dan of gelijk aan 3/1000; middenafwijking van de bout-tot-middenafwijking Minder dan of gelijk aan ±2 mm; hoogteverschil binnen dezelfde boutgroep Kleiner dan of gelijk aan 1 mm.
  • Sluit 2–3 stalen SC50/SC70-buizen aan.

 

Gebruik vóór de bouw een nutszoeker om de lay-out van ondergrondse nutsvoorzieningen binnen 3 meter onder de fundering te verifiëren: gasleidingen groter dan of gelijk aan 2 meter, stroomkabels groter dan of gelijk aan 1 meter, en communicatieglasvezel-optische kabels groter dan of gelijk aan 0,5 meter. Als niet aan deze spelingseisen wordt voldaan, pas dan de paallocatie aan of gebruik een sleufloze funderingsmethode.

 

High Mast Lights Manufacturer

 

Productaanbevelingen

 

JR Lighting's JR309-seriehoge-mast LED-schijnwerpers(50W–600W) leveren een lichtopbrengst tot 200 lm/W en een maximale output van 114.000 lumen. Met honingraat- en uitgebreide structurele warmteafvoertechnologieën ondersteunt de serie modulaire montage en biedt een levensduur van meer dan 50.000 uur. Met IP67/IK09-bescherming, anti-glare pc-lenzen, een 180 graden verstelbare beugel en een trillingsbestendig,-valontwerp zijn deze lampen bestand tegen extreme omgevingen variërend van -40 graden tot 50 graden. Ze vertegenwoordigen een veelzijdige oplossing van industriële kwaliteit voor veeleisende toepassingen zoals sportstadions, fabrieken, parkeerterreinen en verkeersknooppunten.


Veelgestelde vragen (FAQ)

Vraag 1: Waarom worden hoge- mastlichten gekozen voor verkeerskruisingen in plaats van standaardstraatverlichting?

A: Omdat hoge-mastlichten een breder gezichtsveld en meer veiligheid bieden. Verkeersknooppunten hebben vaak meerdere rijstroken en een groot oppervlak; standaard straatverlichting kan gemakkelijk 'blinde vlekken' van afwisselend licht en schaduw creëren, terwijl hoge-mastverlichting een uniforme, uitgebreide verlichting over een groot gebied biedt. Bovendien kan één enkele hoge-mastlamp meer dan een dozijn standaard straatlantaarns vervangen, waardoor het risico op botsingen met paaltjes langs de weg aanzienlijk wordt verminderd en de noodzaak wordt geëlimineerd om rijstroken af ​​te sluiten voor onderhoud.

Vraag 2: Hoe moeten de hoogte en het vermogen van LED-hoge-mastlichten op kruispunten worden bepaald?

A: Industrienormen zijn gebaseerd op de grootte van het kruispunt. Voor kleine tot middelgrote- kruispunten wordt een hoogte van 15–20 meter aanbevolen, voorzien van 4–6 LED-lampen (200W–300W); voor grote kruispunten met grote uitvalswegen wordt een hoogte van 25–30 meter aanbevolen, met 6–8 LED-lampen (400W–500W); en voor grote knooppunten of verkeersknooppunten is een hoogte van meer dan 30 meter vereist, uitgerust met 8 of meer krachtige LED-lampen (500 W–600 W).

Vraag 3: Hoe kunnen de problemen van verblinding waar automobilisten last van hebben en lichtvervuiling die omwonenden treft, veroorzaakt door hoge- mastlichten, worden aangepakt?

A: De sleutel ligt in het selecteren van de juiste lichtverdeling en armaturen. Projecten moeten afstand nemen van traditionele symmetrische schijnwerpers en in plaats daarvan asymmetrische wegverlichtingslenzen gebruiken- om het licht nauwkeurig op rijstroken en oversteekplaatsen te richten. Bovendien moeten er volledig- armaturen of anti- verblindingsschermen worden gebruikt om ervoor te zorgen dat het licht zichtbaar is terwijl de lichtbron zelf is verborgen, waardoor harde verblinding of directe lichtinval in de ramen van nabijgelegen woningen wordt voorkomen.

Vraag 4: Hoe kunnen de problemen van verblinding waar automobilisten last van hebben en lichtvervuiling die omwonenden treft, veroorzaakt door hoge- mastlichten, worden aangepakt?

A: De sleutel ligt in het selecteren van de juiste lichtverdeling en armaturen. Projecten moeten afstand nemen van traditionele symmetrische schijnwerpers en in plaats daarvan asymmetrische wegverlichtingslenzen gebruiken- om het licht nauwkeurig op rijstroken en oversteekplaatsen te richten. Bovendien moeten er volledig- armaturen of anti- verblindingsschermen worden gebruikt om ervoor te zorgen dat het licht zichtbaar is terwijl de lichtbron zelf is verborgen, waardoor harde verblinding of directe lichtinval in de ramen van nabijgelegen woningen wordt voorkomen.

 

 Tot slot 

 

De selectie van hoge-mastlichten voor verkeerskruisingen kan worden samengevat in drie belangrijke principes: de hoogte wordt bepaald door de breedte van de weg, de lichtverdeling wordt verzekerd door de lens en de veiligheid wordt gegarandeerd door het hefmechanisme en het aardingssysteem. Tijdens de selectiefase is het essentieel om vier voorbereidende beoordelingen uit te voeren: een verlichtingssimulatierapport, verificatie van de lichtverdelingscurven, een inspectierapport over de staalkabels van het hefsysteem en structurele berekeningen, om potentiële problemen tijdens het daaropvolgende gebruik en onderhoud effectief aan te pakken.